cs | en
Zapsi s.r.o.

Aktuální informace Pokud chcete zůstat v dění s námi, přidejte si tuto stránku do záložek.

4.10.2014

Kompletní výrobní data

Nestačí Vám standardní strojové data ze Zapsi? Rádi byste tyto data propojili s konkrétním pracovníkem a zakázkou, která na stroji probíhala? Díky propojení Zapsi i Zapsi Touch získáte přesně tyto informace. Navíc je možné použít Zapsi Touch jako vstup pro zadávání důvodů prostojů a výrobních chyb. Pokud tedy chcete získat k výrobní zakázce maximální množství informací, je toto propojení právě pro Vás.

27.9.2014

Přehled o výrobě

Sbírat data a informace je jedna věc. Druhá věc je tyto data umět dobře využít. A ideální je využít výrobní informace, když jsou potřeba. Jedna z možností využití dat a informací z výroby je zobrazení těchto informací na LCD panelech ve výrobě, nebo v kancelářích. Přehledně a jasně. A klidně pro každou linku/pracoviště jinak.

19.9.2014

Propojení dat Zapsi <-> Informační systém

Výrobní informace uložené ze zařízení Zapsi lze využít přímo ve Vašem informačním systému. Pokud tedy požadujete vidět v prostředí (ve kterém jste zvyklí pracovat) přesné informace o trvání zakázek, máte možnost. Pokud naopak ve Vašem informačním systému chystáte frontu práce pro výrobu, je možnost tyto data kopírovat do systému Zapsi a načítat tuto frontu práce přímo ve výrobě na pracovištích.

16.9.2014

Zapsi NULA

Tak takhle vypadalo úplně první Zapsi. Jiný vzhled, méně funkcí, ale už to byl základ pro aktuální produkt. A víte co mělo být jeho první využití? Hlídání teploty v bazénu, otevírání branek a vrat, kontrola teploty v objektech, ... Mimochodem i na tyto věci se dá použít Zapsi, které je v nabídce dnes :-)

12.9.2014

Zapsi Energy jako hlídač podpětí a přepětí v síti

Už se Vám někdy stalo, že se stroj náhle při provozu sám zastavil? Anebo i úplně vypnul? Nebo jen některá jeho část? Víte, že důvodem může být kolísání napětí v síti? Laicky řečeno: nekvalitní elektřina? Zapsi Energy průběžně ukládá nejen spotřebu připojeného zařízení, ale také maximální a minimální hodnoty za měřené intervaly. Můžete tak snadno zjistit, zda ve Vaší síti dochází k přepětí či podpětí a zda se to stává například ve stejný čas. Zapsi Energy je tak vhodné umístit přímo do rozvaděče pro celou výrobní halu.

7.9.2014

Aktualizace software

Aktuálně se nachází v poslední verzi testování velká software aktualizace. Zapsi Server dostane do vínku uživatelsky nastavitelné analogové vstupy (nebudete tedy omezeni jen na čidla s výstupem 0-10V (4-20mA), automatickou aktualizaci databáze, zlepšení logování a další minoritní úpravy. Zapsi Web je aktualizován o nové funce týkající se grafických výstupů, statistik, online přehledů a zjednodušeného nastavení pracovišť. Aktualizace proběhne bezplatně u všech zákazníků.

4.9.2014

Zlepšujeme Zapsi

Zapsi se nyní nachází ve verzi 3.0. Nejvíce změn je ukryto takzvaně pod pokličkou, pro Vás jako zákazníka nepostřehnutelných. Ale najdou se i takové změny a zlepšení, které postřehnutelné jsou: všechny nové Zapsi tak ode dneška ukládají záznamy s přesností na milivteřiny. Dále jsme ještě více zjednodušili uživatelské nastavení síťové adresy. V brzké době bude navíc zjednodušena aktualizace firmware v Zapsi. Děkujeme Vám za to, že s námi komunikujete, budeme se snažit všechny nápady a připomínky zrealizovat.

27.8.2014

Zapsi = online stav skladů

Představte si sklad. Jako ten na obrázku. Ve skladu je spousta skladových míst. Na každém místě buď paleta je, anebo není. Máte podobný sklad? Dokážete během vteřin říci, jak je sklad zaplněný? Víte, kde jsou nejobrátkovější místa? Víte na kolik % sklad využíváte? Víte, kde máte největší "ležáky"? Víte, jak dlouho je v průměru zaplněno jednotlivé místo? A víte, že pokud byste takové informace měli, mohli byste sklad lépe využívat, změnšit, případně optimalizovat? Pokud jste odpověděli na všechny otázky ANO: gratulujeme, Vy Zapsi nepotřebujete. Vy všichni ostatní se prosím zeptejte na podrobnější informace.

21.8.2014

Zapsi Energy 2.0

Zapsi Energy dostává tento měsíc programový upgrade. Zapsi nyní ukládá přesnou hodnotu v Amperech, Voltech i Wattech. Zapsi tedy můžete využít nejen jako měříč spotřeby energie, ale i jako hlídač nestandardního chování stroje. Můžete tak zjistit, že je dlouhodobě přetěžována jedna fáze, že vstupní napětí vždy od 21:00 do 23:00 nestandardně kolísá, apod. Pokud jste se tedy někdy dostali do situace, ve které by se Vám hodily informace o spotřebě a chování elektřiny vůbec, ozvěte se nám.

20.8.2014

Zapsi jako hlídač objektů

Zapsi je velmi často vnímáno jako zařízení pro sběr výrobních strojních informací. Pokud ale vlastníte externí sklad a máte jej mimo obývané místa, můžete využít Zapsi jako online hlídač. Čidla, které hlídají stav dvěří, oken a vrat - otevřeno, zavřeno - jsou připojena přímo k Zapsi. S pomocí GSM modulu může Zapsi okamžitě informovat, pokud například "došlo v sobotu večer 20:00 k otevření hlavních vrat" (a vy víte, že v tuto dobu ve skladu nikdo nemá být). Zapsi tak může být využito jako online hlídač Vašeho majetku.